Protetická stomatológia

Táto časť stomatológie sa zaoberá prípadmi, keď sú zuby poškodené, zlomené alebo keď dôjde k strate jedného, viacerých alebo všetkých zubov. Zubnými náhradami tak môžeme pomôcť klientom, ktorých chrup už nespĺňa estetickú či funkčnú úlohu. Protetika je založená na úzkej spolupráci medzi stomatológom a zubným laborantom. Family Dental Care disponuje vlastnými laboratóriami priamo na klinike v Bratislave a v Košiciach. Vďaka tomu dokážeme zabezpečiť maximálny dôraz na detail, estetiku a prispôsobenie zubných náhrad.

Zubné náhrady, ktoré vám vieme vyrobiť:

1. Zubné korunky 

Ak je zub poškodený alebo devitalizovaný a nie je ho možné ošetriť konzervačne (výplňou), používame na jeho ochranu protetické riešenie (korunka, onlay, inlay, overlay,...).

Postup

Zub obrúsime, odoberieme odtlačok / scan a technik priamo na našej klinike v BA / KE vyrobí korunku, ktorá sa fixuje pevne na zub. V závislosti od situácie (stav chrupu, ukotvenie zubov, funkčnosť), máme viacero možností použitia materiálu, z ktorého je korunka vyrobená: kovokeramická korunka,  zirkónová korunka, e.max (Cerec). Preferovaným riešením je zirkón, vzhľadom na jeho estetické benefity. Výhodou takejto korunky je jej pevnosť a dokonalá estetika imitujúca prirodzené odtiene zubov pacienta.

2. CEREC riešenie

V rámci kliniky FDC Bratislava Štúrova vám už niekoľko rokov prinášame možnosť zhotovenia Cerec koruniek na počkanie.

Postup

Celé riešenie funguje tak, že pacientovi na jednom sedení zub ošetríme, naskenujeme a vyhotovíme ideálnu kópiu pôvodného zubu pomocou Cerec skenera a frézy. A to už v priebehu 2 – 3 hodín. Pacient tak odchádza s estetickým riešením ihneď.

3. Zubné mostíky

Ak príde k strate viacerých zubov, môžeme priestor po stratených zuboch vyplniť:

  • pomocou mostíka, ktorý sa fixuje pevne na okolité obrúsené zuby – piliere,
  • rovnaký postup je možné použiť aj na prekrytie voľného priestoru po implantologickom zákroku, kde piliere tvoria implantáty. Zaužívaným riešením pre celé zuboradie je tzv. all-on-4, resp. all-on-6. To znamená, že celá podkova je fixovaná na 4, resp. 6 implantátoch / pilieroch.

4.  Protézy

Klasické flexi snímateľné náhrady a snímateľné náhrady fixované pomocou implantátov sú určené pre kompletne alebo čiastočne bezzubých pacientov, u ktorých nie je možné riešiť situáciu mostíkom.

Všetky spomínané protetické riešenia pre nás zhotovuje Family Dental Lab. Viac o laboratóriu sa dočítate tu.

Objednajte sa