Implantológia

Ak sa priestor po strate zubov nevyplní keramickým mostíkom alebo pomocou implantátu, časom dochádza k posunom okolitých zubov. V okolí zubov sa hromadí zubný povlak a ich nadmerné preťažovanie spôsobí časom následnú stratu. Preto je veľmi dôležité nahrádzať miesta po stratených zuboch. Prostredníctvom protetiky či implantológie dokážeme prinavrátiť chrupu zdravie i estetickosť a klientom ich sebavedomie.

Zubný implantát 

Ideálnym riešením v prípade, že ste prišli o zub a jeho koreň je práve zubný implantát. Slúži ako nový pevný koreň, ktorý sa umiestni do kosti a drží náhradný zub. Poskytuje stabilnú základňu pre jeden nový zub - korunka, alebo viac náhradných zubov – mostík. Je vyrobený z titánu, ktorý dokáže ľudské telo veľmi dobre prijať. Jeho trvalé vsadenie umožňuje lepšie žuvanie, artikuláciu i lepší vzhľad.

Náhrada jedného alebo viacerých zubov intraoseálnym implantátom je najlepšie riešenie z nasledujúcich dôvodov:

  • spomaľuje stratu kosti – kosť je vďaka implantátu primerane zaťažená a neprichádza tak k jej úbytku (atrofii),
  • susedné zuby nie sú poškodené - pri tradičnom postupe sa v prípade chýbajúceho zuba použijú pre upevnenie mostíka susedné zuby, ktoré sú obrúsené na úkor zdravého tkaniva,
  • estetika - pretože okrem korunkovej časti zuba je nahradený aj koreň, zuby vyzerajú prirodzenejšie a pôsobia ako pravé,
  • komfort - implantát prispieva k väčšiemu komfortu pacienta pri prijímaní potravy (pri hryzení a žutí) a reči (artikulácie),
  • trvácnosť - pri správnej starostlivosti o zubné implantáty je ich trvácnosť doživotná.

Stavba zubného implantátu

1. Titánová skrutka

Časť zavedená do kosti čeľuste.

2. Krycia skrutka

Viditeľná časť, ktorý zakrýva vstup do vnútorného závitu implantátu.

3. Zubná korunka

Pilier, o ktorý sa môže uchytiť aj zubný mostík. Po procese hojenia a prípravy finálneho zuba (korunky) sa krycia skrutka odstráni a vytvorí miesto pre na mieru zhotovenú zubnú korunku. Viditeľná časť, resp. zubná korunka je vlastne váš nový keramický zub, ktorý po osadení plní plnohodnotnú funkciu. Je kvalitnou a estetickou náhradou chýbajúceho zuba.

Implantáty sú určené pre trvalý chrup v čase, keď už je dokončený jeho vývoj a rast kosti. Vhodnosť implantátu posudzuje náš stomatochirurg prostredníctvom CBCT snímky, ktorá poskytne 3D obraz kosti a priľahlých štruktúr. Na základe stavu kosti rozhodne, či je implantát pre klienta vyhovujúcim riešením. Komplikáciou môžu byť ochorenia ako napr. cukrovka, paradontitída.

Pri dobrej kvalite kosti urobíme provizórnu korunku – ako dočasnú náhradu kým bude vsadený implantát. Ak chýba kosť na zavedenie implantátu, doplníme ju a implantát zavedieme väčšinou ihneď. V niektorých prípadoch je potrebné počkať na aspoň čiastočné zahojenie štepu alebo augmentátu. Implantát preto vložíme do zhojenej a doplnenej kosti na ďalšej návšteve. Pri správnej starostlivosti o zubné implantáty je ich trvácnosť doživotná.

Implantologické riešenia poskytované Family Dental Care:

  • náhrada jedného zuba, kedy je vsadený intraoseálny implantát osadený korunkou,
  • strong>náhrada viacerých zubov,
  • zubné implantáty osadené korunkami,

alebo

  • mostík prichytený k dvom alebo viacerým zubným implantátom bez obrusovania okolitých zdravých zubov,
  • kompletná rekonštrukcia chrupu vykonávaná metódou ALL ON 4 alebo ALL ON 6. Pri zákroku sa do čeľuste alebo sánky zavádza 4 – 6 implantátov, na ktoré sa umiestni fixná protéza s 10 až 14 zubmi.
Objednajte sa