Detská stomatológia

Náš tím veľmi dobre vie, že nie je nič dôležitejšie, ako zdravie a spokojnosť dieťaťa. Vo Family Dental Care vás presvedčíme, že návšteva u zubára nemusí byť pre tých najmladších a ani ich rodičov traumatizujúca. O pozitívne skúsenosti v zubnej ambulancii sa totiž postarajú špecialisti nielen s profesionálnym, ale najmä ľudským prístupom.

Starostlivosť o zúbky môže byť hrou

Ku každému dieťaťu pristupujeme individuálne a snažíme sa, aby sa najmenší klienti na návštevu k nám tešili. Prvé stretnutie so zubným lekárom sa odporúča hneď po prvých mliečnych zúbkoch, kedy detský pacient ešte nemá ťažkosti. Namiesto konkrétnych zákrokov tak bude môcť návšteva spočívať len v kamarátskom zoznámení sa so stomatológom, novým prostredím aj zaujímavými nástrojmi. Zahráme sa v detskom kútiku, povozíme sa na kresle, pofúkame po zúbkoch a spočítame koľko ich dieťa má. Možné obavy sa tak v jeho hlávke rýchlo rozplynú.

Našim najmladším členom poskytujeme:

1. Vstupnú prehliadku

Kontrolujeme stav v dutine ústnej, konzultujeme s rodičom správne čistenie zúbkov, zhotovujeme bittewingové snímky na detekciu medzizubných kazov, prípadne panoramatický snímok (od 7 rokov).

2. Dentálnu hygienu

Okrem odstránenia usadenín a pigmentov na zuboch je taktiež vykonávaná aj inštruktáž čistenia medzizubných priestorov, keďže väčšina kazov vzniká práve tam. U detí tak od malička vypestujeme pozitívne hygienické návyky v rámci starostlivosti o ústnu dutinu.

3. Pečatenie nových zubov

Pečatenie je preventívny zákrok, ktorý chráni pred vznikom zubného kazu na žuvacích plôškach zubov. Vykonáva sa ideálne hneď po prerezaní zubov, najmä stoličiek. Pečatenie zabraňuje usádzaniu baktérií na ťažko dostupných miestach v ryhách žuvacích plôch stoličiek a tak pomáha znižovať počet návštev v zubárskom kresle na preventívne minimum.

V prípade nesprávneho postavenia zubov si môžete dohodnúť termín u našej ortodontistky MDDr. Lenke Paulisovej alebo MUDR. Strakovej.

Objednajte sa