Dentálna hygiena

Umývaj si zuby, lebo ti vypadnú. Aj vy ste podobnú frázu v detstve počuli? Hoci to znie desivo, nešlo len o premyslenú donucovaciu metódu pri budovaní hygienických návykov. Až 90% všetkých strát zubov totiž spôsobuje ochorenie mäkkých tkanív v ich okolí. Pravidlo, že najlepšia liečba je prevencia preto u chrupu platí hneď dvojnásobne.

Správnou dentálnou hygienou je možné zápal ďasien eliminovať. Dbať treba na precízne čistenie zubov, medzizubných priestorov, používanie zubnej nite, pravidelnú výmenu zubnej kefky či používanie vodnej sprchy, ktorá dokáže vyčistiť ďasnové vačky bežné u dospelých (vodnú sprchu je možné zakúpiť  aj v sieti FDC, viac informácií tu).

Odporúčame nevynechávať ani návštevy dentálnej hygieničky. Pre optimálne výsledky je dobré sadnúť si do jej kresla aspoň dvakrát do roka. Bolesti sa však báť nemusíte. Výrok, že pre krásu sa musí trpieť u nás neplatí. Naučíme vás, ako sa správne venovať domácej dentálnej hygiene, predchádzať zápalovým zmenám v celej ústnej dutine a starať sa o zdravý žiarivo biely úsmev profesionálnym spôsobom.

Súčasťou dentálnej hygieny je:

  • úvodné vyšetrenie: dentálna hygienička tak získa prehľad o stave ďasien a závesného aparátu, teda parodontu,
  • odstránenie zubného kameňa ultrazvukom,
  • odstránenie povlakov,
  • odstránenie zafarbenia zubov (pigmentácií) pomocou pieskovania  - Air Flow,
  • fluoridácia: nanesenie gélu s vysokým obsahom fluoridov, ktoré spevňujú sklovinu a tým zamedzujú vzniku zubného kazu,
  • inštruktáž správneho čistenia zubov a medzizubných priestorov v domácom prostredí.

Family Dental Care dbá na prevenciu svojich pacientov, a preto má každý pacient FDC dentálnu hygienu za zvýhodnenú cenu... Viac informácií 

V našej sieti si taktiež môžete zadovážiť kefky, medzizubné kefky, dentálne nite i vodnú sprchu. 

FDC si pre vás vytvorilo i špeciálne balíčky. Jedným z nich je rodinná karta na dentálnu hygienu. Všetky ponuky si môžete zakúpiť cez portál Zľavomat.

Taktiež môžete využiť ponuku zdravotnej poisťovne Union a Dôvera, ktoré svojim pacientom prispievajú na dentálnu hygienu 4x do roka až do výšky 100 €.

Objednajte sa