Bielenie zubov

Aj keď sú žiarivo biele zuby vo všeobecnosti považované za ideálne, odtieň zubnej skloviny je individuálna záležitosť. Na jej farbu má vplyv mnoho faktorov, medzi nimi aj genetika a životný štýl. Konzumácia určitých druhov potravín, pitie kávy, čaju i červeného vína dokáže zmeniť odtieň zubnej skloviny. Jednoduchým a efektívnym riešením je bielenie zubov. Aj pri ňom však treba byť opatrný a dbať na neinvazívne technológie. V súčasnosti totiž existujú 2 druhy bielenia:

  • Ambulantné bielenie pomocou peroxidu vodíka - tento typ bielenia je zdravie poškodzujúci (možné poleptanie ďasien a zvýšená citlivosť zubnej skloviny), pre pacientov so senzitívnou sklovinou je navyše veľmi nepríjemný. Tento spôsob bielenia neodporúčame a v našich ambulanciách s ním nepracujeme.
  • Šetrné domáce bielenie: pomocou dlahy, ktorú vám na základe odtlačku zubov vyrobí stomatológ a carbamid peroxidu (10 %, resp. 16 %), ktorý je šetrný k zubnej sklovine.

Vo Family Dental Care ako jediní na Slovensku používame profesionálny systém domáceho bielenia. Boutique Whitening je top produkt, ktorý bol ocenený za šetrnosť k zubnej sklovine. Je to citlivá a neinvazívna forma bielenia zubov, ktorú odporúčajú aj naše špecializované dentálne hygieničky.

Obsahuje pH neutrálne gély, carbamid peroxid (10 %, 16 %), dusičnan draselný (na zníženie citlivosti), vysoký obsah vody (pre lepšiu hydratáciu), viskózne gély (aby sa znížilo riziko zmytia gélu vlastnými slinami), bieliaci gél, ktorý sa nanáša pomocou nosiča, ktorý vám vyrobíme na mieru. V ponuke máme denné alebo nočné bielenie. Viac informácií o tejto metóde nájdete na oficiálnej stránke.

Objednajte sa