Anestézia

Len donedávna obyčajná predstava zubnej ambulancie spôsobovala zimomriavky či dokonca panický strach nielen u detí, ale aj mnohých dospelých. Vývoj anestézie traumatizujúce zážitky úplne eliminoval a bezbolestné ošetrenie je tak v súčasnosti štandardom. V závislosti od náročnosti a typu ošetrenia poskytujeme niekoľko spôsobov utlmenia bolesti.

  • Lokálna anestézia - anestetikum je podané injekčným spôsobom a slúži na lokálne znecitlivenie časti tkaniva.
  • Povrchová anestézia – na báze gélov alebo sprejov. Znižuje citlivosť a bolesť pri vpichu.
  • Analgosedácia - aplikácia látok tlmiacich bolesť (analgetík), úzkosť a vedomie. Pacientovi je podané liečivo vo forme tablety či injekcie, ktoré v priebehu pár minút navodí stav podobný spánku. Klient je schopný reagovať na pokyny lekára, na zákrok si ale nespomína. Tato metóda je bezpečná a vhodná najmä pre detských pacientov a pacientov s fóbiou zo zubného ošetrenia.
  • Rajský plyn - vysoko účinné a bezpečné analgetikum s anxiolytickým účinkom. Blokuje pocit strachu aj úzkosti a navodzuje euforickú náladu. Veľkou výhodou tejto metódy je jeho rýchly nástup. Je vhodná a bezpečná aj pre detských pacientov.

Použitie anestetík v stomatológii predstavuje výrazný pokrok v prevencii bolesti, strachu a úzkosti u pacientov. Umožňuje dosiahnuť celkový komfort u klienta a možnosť plynulého priebehu stomatologického výkonu.

Objednajte sa