Meníte svoju zubnú kefku pravidelne?

Z prieskumu, ktorý nedávno realizovala značka Signal vyplynulo, že priemerná spotreba zubných kefiek na Slovensku, je len 2,5 kefky na osobu za rok.

Podľa odporúčaní stomatológov by sme však v priebehu roka mali zubnú kefku vymeniť ideálne štyri – až šesťkrát!

Čísla, ktoré vyplynuli z prieskumu, sú teda skutočne alarmujúce.

Pravidelné čistenie zubov má za následok, samozrejme, aj opotrebovanie zubnej kefky. Pokiaľ sú štetinky viditeľne zničené, je čas na jej výmenu, lebo už nespĺňa svoj účel. Pravidelná výmena zubnej kefky je dôležitá pre správne dodržiavanie ústnej hygieny.

Okrem faktu, že kefka s viditeľným opotrebovaním už nedokáže efektívne vyčistiť zuby a medzizubné priestory, je dôležité upozorniť aj na kumuláciu baktérií na zubnej kefke pri dlhodobom používaní. Tie môžu mať za následok zápach zubnej kefky a prípadnú pachuť pri jej používaní. Zubnú kefku by sme mali meniť v ideálnom prípade raz za dva mesiace.“, upozorňuje MUDr. Zuzana Chudobová z kliniky Family Dental Care.

Častým dôvodom, prečo zanedbávame výmenu zubnej kefky je, že doma nemáme v zásobe náhradnú. Značka Signal, preto prichádza na trh s výhodným štvorbalením zubných kefiek Signal Anti-plaque.

Vo výhodnom balení nájdete štyri rôznofarebné kefky, ktoré poskytujú dôkladnú starostlivosť o vaše zuby. Ak budete mať doma zásobu zubných kefiek, budete pri ich opotrebovaní vždy pripravení na ich včasnú výmenu.

Signal samozrejme myslí aj na deti. Zubná kefka Signal Kids je určená pre deti „už od prvého zúbka“. Nielen jemne čistí detské zúbky pomocou malej hlavičky s jemnými zväzkami štetín, ale deti upúta veselým spracovaním a praktickou prísavkou v tvare nožičiek. Túto zubnú kefku pre najmenších je aktuálne možné taktiež kúpiť vo výhodnom balení 2+1 kus zdarma.

Výhodné balenie štyroch zubných kefiek Signal Anti-plaque je už dostupné vo väčšine obchodných reťazcov a drogérií. Nezáväzná odporúčaná cena výrobku je 2,29 Eur.

Výhodné balenie 2+1 zubných kefiek Signal Kids je už dostupné vo väčšine obchodných reťazcov a drogérií. Nezáväzná odporúčaná cena výrobku je 3,89 Eur. 

Meníte svoju zubnú kefku pravidelne?